onwin onwin giriş casino siteleri google yorum

En Güzel 10 Kampüs

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mechul

Üye
En Güzel 10 Kampüs
Şehir içine dağılmış binalar yerine tek bir alanda toplanmış kampüsler öğrencileri gelecekteki hayata hazırlayan küçük yaşama merkezleri. Bulundukları bölgeye kültürel ve ekonomik olarak da değer katan kampüslerde artık spor tesisinden hastaneye kafe ve restoranlardan yurt binalarına bütün alanı kapsayan kablosuz internet bağlantısından konser salonlarına kadar gençleri üniversiteye bağlayabilecek bütün imkanlar var.
Listeye giren kampüslerde ormanlar göller açıkhava tiyatroları göletler müzeler ve teknoparklar var.
En İyi 10
1. ODTÜ / Ankara
2. Boğaziçi / İstanbul
3. Anadolu / Eskişehir
4. Bilkent / Ankara
5. Koç / İstanbul
6. Çukurova / Adana
7. Sabancı / İstanbul
8. Uludağ / Bursa
9. İnönü / Malatya
10. KTÜ / Trabzon
Ortadoğu Teknik Üniversitesi: Bütün sınıflar orman manzaralı
Ankara'ya 7 km. uzaklıkta. 1963'te kurduğu yerleşkeyle Türkiye'de kampus üniversitesi fikrinin yaratıcısı oldu. 45 milyon metrekarelik kampusun yüzde 80'i çam çınar at kestanesi sedir ters aşılı dut ağaçlarıyla dolu bir orman. 7 bin öğrenci kapasiteli 18 yurt binası var. Alışveriş Merkezi'nde eczane fotoğrafçı kırtasiye butik kitabevi terzi ayakkabı tamircisi kuaför banka şubeleri yer alıyor. 30 doktorun görev yaptığı 2 ambulanslı sağlık merkezi hizmet veriyor. Teknoparkı 216 firmaya iş imkanı sağlıyor. Kampüste 20 tenis kortu 11 basketbol 8 voleybol 2 plaj voleybolu beyzbol Amerikan futbolu 3 halı saha 6 açık futbol sahası 3 kapalı spor salonu olimpik ve yarı olimpik havuzlar 10 bin kişilik stadyum bulunuyor. Eymir Gölü de kampusun içinde. 30'a yakın restoran arkeoloji müzesi bir de bilim ve teknoloji müzesi var. Rektör Prof. Dr. Ural Akbulut'un klasik otomobil koleksiyonu da kampüste sergileniyor.
Boğaziçi Üniversitesi: Boğaza karşı anıtsal koru
Üniversitenin en ünlü kampusu Rumelihisarı'ndaki 267 bin metrekarelik Güney Kampusu ve Uçaksavar'daki Kuzey Kampusu. 1863'te kurulan Robert Kolej'den devralınan Güney Kampusu'nda tarihi binalar var: Hamlin Hall 1871 Albert Long Hall 1891 Kennedy Lodge 1891 Theodorus Hall 1902 Dodge Gymnasium 1904 Anderson Hall 1913 Washburn Hall 1906 Van Millingen Hall Sloane Hall 1925 Gates Hall 1912. Boğaziçi'nde 4 tenis kortu basketbol sahası yüzme havuzları fitness merkezi çim saha atletizm pisti 2500 seyircilik spor salonu var. 7 yurtta 2500 öğrenci kalıyor. Her çarşamba klasik müzik konseri var Mithat Alam Film Merkezi sinematek gibi çalışıyor. Tarihi binaların etrafındaki koruda anıt ağaç statüsünde sahil sekoyası Douglas köknarı mavi ve Himalaya sedirleri bulunuyor.
Eskişehir Anadolu Üniversitesi: Japon Bahçesi var
Eskişehir'deki üniversite 866 bin 751 metrekarelik Yunusemre ve 3 milyon 790 bin 893 metrekarelik İki Eylül kampuslarından oluşuyor. Yunusemre'de 500 kişilik açık tribünlü bir spor sahası yarı olimpik yüzme havuzu halı saha basketbol ve voleybol sahaları tenis kortu var. Tesislere bu yıl soyunma odaları duşlar ve fitness salonu da eklendi. İki Eylül Kampusu'nda da birçok spor salonu ve sahası var. Yunusemre'de Taşbina Restoran kafeteryalar ve her fakültede kantinler bulunuyor. Bu kampusun manzarası çok güzel. Japon Bahçesi'nde pekçok bitki yetişiyor. Yunusemre şehir merkezine 10 dakika mesafede.
Bilkent: 205 bina 45 restoran
1984'te kurulan Bilkent'in kampusu 5 milyon 175 bin metrekare; içinde 205 bina var. Burada ekilecek bitki ve ağaçlar kampüsteki 5 seradan sağlanıyor. Akasya çınar at kestanesi sarıçam meşe huş süs elması erik japon ayvası ardıç iğde ve ıhlamur ağaçları var. Bilkent'in en fazla 4 kişilik odalardan oluşan bir öğrenci yurdu mevcut. Kampüste 6 kapalı spor salonu 4 fitness salonu 3 halı saha 2 çim saha 4 tenis kortu 7 basket sahası ve 1 stadyum bulunuyor. Ev yemeğinden salataya kebaptan sandviçe kadar her yemeği sunan 45 restoran ve kafe hizmet veriyor. 5000 kişilik Odeon Gösteri Merkezi 170 kişilik tiyatro salonu ve 800 kişilik Bilkent Konser Salonu da burada. Kampüste 2 sağlık merkezi binası var. Öğrencilerden ücret alınmıyor ilaçların da yüzde 80'ini üniversite karşılıyor. Şehre 16 km uzaklıkta.
Koç Üniversitesi: Odalar en fazla 4 kişilik
25 hektarlık Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampusu'na 1993'te taşındı. Spor Merkezi'nde çok amaçlı salon dans - aerobik stüdyosu fitness ve cardio salonları squash ve raquetball kortları var. Açık havuz haziranda açıldı. Kampüste 1.435 kişilik yurt kapasitesi var. Bir iki ve dört kişilik oda seçenekleri var. Odalarda 24 saat internet kablolu TV bağlantısı ve odaya ait telefon bulunuyor. Öğrenci Merkezi'nde 600 kişilik bir ana yemek salonu 3 kantin bir kafe 2 kafeterya bulunuyor. Sevgi Gönül Oditoryumu'nda konserler ve tiyatro gösterileri yapılıyor. Yeşil alanlara süs çalıları boylu ağaçlar yer örtücüler ekilmiş. Kampus Sarıyer'e arabayla 10 dakika mesafede.
Çukurova Üniversitesi: Seyhan kıyısında modern mimari
İlk fakültelerini 1973'te açan üniversitede bugün 31.800 öğrenci eğitim görüyor. Adana'da Seyhan Baraj Gölü'nün doğu yakasındaki 22 bin dönümlük Balcalı Kampusu 84 ağaç ve bitki türüyle doğal bir park. Fakülte kantinleriyle birlikte 21 kafeteryanın bulunduğu kampüste geniş bir spor kompleksi var. 3 salon olimpik yüzme havuzu ve futbol sahasından öğrenciler ve bir ücret karşılığında vatandaşlar faydalanabiliyor. Modern mimarisiyle dikkati çeken 4 bin kişilik Açık Hava Tiyatrosu'nda çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Kampüste Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı Fevzi Çakmak Yurdu'nda 1296'sı kız 2 bin 812 öğrenci kalıyor.
Sabancı Üniversitesi: Japon kirazları çiçek açtı
1 milyon 353 bin metrekarelik kampüste Gösteri Merkezi'nden Spor Merkezi'ne Sağlık Merkezi'nden markete sinemadan spor alanlarına kadar her imkan var. Yüzmeden pilatese futboldan aikidoya kadar her tür spor yapılıyor. Öğrencilerin yüzde 75'i iki-dört kişilik odalardan oluşan yurtlarda kalıyor. Ana yemek salonu dışında kafeterya fast food kafe çeşitli kafeler Fasshane adlı bir kantin yemek ihtiyacını karşılıyor. SSBF Galeri ve Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi'nin faaliyetleri sanata ayrılmış. Yürüme yollarının kenarına akasyalar süs erikleri süs elmaları ormana kestane ıhlamur kayın meşe ve çamlar yolun altındaki araziye de 20 bin fıstık çamı dikilmiş. Japon kirazları (sakura) bu sene ilk çiçeklerini açtı. Burası Pendik'e 16 kilometre uzaklıkta.
Uludağ Üniversitesi: Ormanda 3 bin sülün var
Ormana ve Uludağ'a bakan Görükle Kampusu 16 bin 303 dönüm. 10 bin dönümü 2 milyon ağaçlık bir çam ormanı. 800 bin metreküp su rezervi olan bir gölet sulamada kullanılıyor balık da yetiştiriliyor. Ormanın bin dönümlük kısmı tellerle çevrili yaban hayatı bölgesi. 3 bin sülün 28 geyik tavşan güvercin ve çil keklikleri burada yaşıyor. Kampüste futbol sahaları olimpik tartan pist 10 açık bir kapalı tenis kortu var. Yüzme havuzu ve 3 fitness center de yakında açılacak. Üniversitenin kendisinin tek ve iki kişilik odalardan oluşan 750 kişilik üç yurdu var. Kampüste Bursa Gazeteciler Cemiyeti Nilüfer Belediyesi ile birlikte yılda 150 etkinlik düzenleniyor. Bursa'ya 18 km uzaklıktaki kampüste bir hastane de bulunuyor.
İnönü Üniversitesi: Bölgenin en büyük spor tesisi
İnönü Üniversitesi'nin 7 bin dönümlük çam ağaçları da bulunan yeşil kampusu Malatya-Elazığ karayolunun 10. kilometresinde. Üniversite 1975'te kuruldu binalar 10 yıl sonra yapılmaya başlandı. Kampus bölgenin en büyük spor tesislerine sahip. Bir kapalı spor salonu 8 tenis kortu 4 halı saha 7 basketbol sahası 5 voleybol sahası 1 futbol sahası olimpik ölçülerde yüzme havuzu ve plaj voleybol sahası bulunuyor. Kampüste 3 kız yurdu ayrıca kız ve erkek olmak üzere 2 özel yurt var. 24 saat hizmet veten internet merkezinde 500 bilgisayar bulunuyor. Kampüsteki 6 kafeterya ve bir pastane öğrencilerin hizmetinde. Tüm sosyal tesisler üniversite dışından gelenlere de açık.
Karadeniz Teknik Üniversitesi: Karadeniz'e bakan bir orman
1955'te kurulan üniversite 1966'da 1 milyon 53 bin 839 metrekarelik kampusuna (Kanuni Kampusu) taşındı. Kampus Trabzon Limanı havaalanı ve Karadeniz'e bakıyor. Orman Fakültesi'nin yetiştirdiği endemik ağaçların da bulunduğu orman alanları çok güzel. 3 bin kişilik bir stadyum olimpik yüzme havuzu 3 minyatür futbol sahası tenis kortları basketbol voleybol ve squash sahaları bulunuyor. Sağlıklı Yaşam Tesisi'nde sauna salonu ağırlık merkezi step ve düşünce sporları salonları yer alıyor. Kampüste4 öğrenci yurdu var. 800 kişilik öğrenci yemekhanesi fakültelerde de kantin ve kafeteryalar var. Öğrencilerin halk oyunu dans tiyatro ve müzik etkinlikleri hem kampümte hem diğer illerde yapılıyor.
 

CanceR

Moderatör
Onursal
Uludağ Üniversitesi: Ormanda 3 bin sülün var
Ormana ve Uludağ'a bakan Görükle Kampusu 16 bin 303 dönüm. 10 bin dönümü 2 milyon ağaçlık bir çam ormanı. 800 bin metreküp su rezervi olan bir gölet sulamada kullanılıyor balık da yetiştiriliyor. Ormanın bin dönümlük kısmı tellerle çevrili yaban hayatı bölgesi. 3 bin sülün 28 geyik tavşan güvercin ve çil keklikleri burada yaşıyor. Kampüste futbol sahaları olimpik tartan pist 10 açık bir kapalı tenis kortu var. Yüzme havuzu ve 3 fitness center de yakında açılacak. Üniversitenin kendisinin tek ve iki kişilik odalardan oluşan 750 kişilik üç yurdu var. Kampüste Bursa Gazeteciler Cemiyeti Nilüfer Belediyesi ile birlikte yılda 150 etkinlik düzenleniyor. Bursa'ya 18 km uzaklıktaki kampüste bir hastane de bulunuyor.Benim okuduğum Kampüs Gerçekten çok büyük bir kampüs Fitness salonu var ... orda bir yanlışlık var sanırım ... :)
 
bence uçak eğitimi almak gerek eğer uçak uçurma lisansınız olursa havayollarında hostes,pilot gibi birkaç iyi işiniz olabilir
NOT:Havaypllarında pilot ola bilmek için ayriyeten birkez daha pilotluk eğitimi almak gerek heva yollarında pilotolabilmek için ticaret pilotluk lisansı gerekmektedir
 
erzurum atatürk üniversitesinin alanı türkiyede en büyük kampüse sahip alandır bunu unutmayalım sizin orman manzaralı dediğiniz şey bizim üniversitemizin içinde var..
 

BAYLANN

Üye
Ee hani Akdeniz niversitesi sonra izmir üniversitesi?Bu ilk 10 çok yanlış.Sallamışsın resmen ?
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
halkalı escort avrupa yakası escort şişli escort avcılar escort esenyurt escort beylikdüzü escort beylikdüzü escort şirinevler escort ataköy escort avcılar escort esenyurt escort
smm panel foulse - foulse.com
Üst